Od 2023r. indyjski producent ciągników marki SOLIS wprowadził linie traktorów o mocy powyżej 50 KM, które obecnie występują pod nazwą SOLIS PROFESSIONAL.

Dlaczego Professional?

Ponieważ Solis Professional to nowe technologie, serwis i dystrybucja. Ciągniki z silnikami ITL Stage V, wyprodukowane w ramach ścisłej współpracy z japońskim Yanmarem.

Dlaczego S-Agro?

Ponieważ spółka S-Agro jest wyłącznym importerem ciągników Solis o mocy powyżej 50 KM w Polsce.

Marka Solis rusza „na podbój” polskiego rynku. Kusi ceną i bogatym wyposażeniem traktorów.

Spółka S-Agro rozpoczęła sprzedaż traktorów Solis S60 Shuttle XL Stage V o mocy 60 KM. Pierwsze sztuki znajdują się u naszych dealerów. Są to ciągniki doskonale skonfigurowane. W standardzie posiadają m.in. klimatyzację, obciążniki, zaczep przesuwany, trzyobwodową hydraulikę oraz układ pneumatyczny. Solis S60 Shuttle XL Stage V jest oferowany w bardzo przystępnej cenie. Traktor ma trzycylindrowy, trzylitrowy silnik, który choć powstaje w Indiach, to w ramach ścisłej współpracy z japońskim Yanmarem. Posiada turbosprężarkę, która pozwala doprowadzić do cylindrów więcej powietrza. Dzięki temu szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Doładowanie pomaga także w uzyskaniu wyższego momentu obrotowego. Model wolnossący Stage 3A generował 205 Nm, a traktor Stage V osiąga 250 Nm. Istotne jest też to, że obowiązujące normy emisji spalin udało się spełnić bez konieczności stosowania systemu SCR i płynu AdBlue. Czystość spalin gwarantuje filtr cząstek stałych DPF oraz katalizator utleniający DOC. Układ przeniesienia napędu w 60-konnym Solisie stanowi przekładnia włoskiej firmy Carraro oferująca po 12 biegów do przodu i do tyłu. Kierunek jazdy zmienia się rewersem obsługiwanym dźwignią znajdującą się z lewej strony kierownicy. Hydraulikę zasila pompa podająca do 45 l/min. Dzięki niej na tylnym podnośniku można unieść ciężar o masie do 2,5 tony. Olej może być podawany na maszyny poprzez dwie lub trzy pary szybkozłączy, a przekazanie napędu gwarantuje WOM, który może obracać się z prędkościami 540/540E obr./min lub 540/1000 obr./min.

Gwarancja na traktory Solis obowiązuje na 3 lata lub na 2000 motogodzin, w zależności co wystąpi pierwsze. Z częściami do tych maszyn nie będzie najmniejszego problemu, bo oprócz składów magazynowych u dealerów, każdą część będzie można sprowadzić z magazynu centralnego znajdującego się w niemieckim Crailsheim. Nie zajmie to dłużej niż 24 godziny.

Jeżeli chodzi o traktory o mocy 76 i 91 KM to będzie je napędzał czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 4,1 litra. W tych maszynach oprócz skrzyni 12/12, dostępna będzie przekładnia 24/24 z biegami pełzającymi pozwalającymi na poruszanie się z prędkością od 0,25 km/h. Maksymalna prędkość jazdy dla tych maszyn wyniesie 40 km/h. W przyszłym roku Solis zamierza wprowadzić na rynek europejski traktory o mocy 110 KM. Te maszyny przechodzą obecnie etap homologacji i dostosowania do normy Stage V.

W czerwcu br. do naszej oferty dołączą 91-konne traktory S90 Shuttle XL Stage V oraz partia testowych modeli S75 Shuttle XL Stage V o mocy 76 KM.

Jesienią dostępne będą także traktory w wersji Narrow (wąskie) dedykowane dla sadownictwa, warzywnictwa i ogrodnictwa. W pierwszej kolejności to maszyny 76-konne, potem oferta rozszerzy się o modele 91-konne.

Jeśli chcieliby Państwo zaciągnąć więcej informacji na temat ciągników marki Solis zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby firmy w Wyszkowie (07-200) ul. Leśna 3.

Ciągniki Solis produkowane są w Indiach przez koncern:

INTERNATIONAL TRACTORS LIMITED (ITL)

Założona w 1995 roku firma International Tractors Limited jest obecnie uznanym producentem ciągników w Indiach. Jako wiodący producent ciągników opierający produkcję sprzętu na jednym zakładzie, firma znajduje się wśród trzech największych przedsiębiorstw sprzedających ciągniki w Indiach. Świadectwem zaufania naszych klientów w całym kraju jest fakt, że obecnie udział firmy w rynku krajowym wynosi ponad 14%, a nasza baza klientów liczy ponad 1,2 miliona osób. Posiadamy również rozbudowaną sieć obejmującą 1800 dystrybutorów i dealerów działających na całym świecie.
Przy rocznej produkcji 300 000 ciągników, ITL jest jednym z trzech producentów maszyn rolniczych w Indiach i jednym z 5 największych producentów tego rodzaju sprzętu na świecie. Światowej klasy zakład produkcyjny naszej firmy zajmuje powierzchnię 2 mln m². Utalentowana i wykwalifikowana kadra składająca się z ponad 5500 osób z zaangażowaniem i pasją tworzy najlepsze w swojej klasie produkty. Posiadając najbardziej wszechstronny katalog produktów z szeroką gamą ciągników i maszyn rolniczych od 16HP do 120HP, pod dwiema różnymi markami Solis, ITL oferuje kompletne rozwiązania dla branży rolniczej na całym świecie.
ITL dysponuje własnym, zaawansowanym technologicznie centrum szkoleniowym, które przekazuje pracownikom, partnerom biznesowym i klientom wiedzę i prowadzi szkolenia z zakresu specyfikacji produktów, ich konserwacji i optymalnego wykorzystania. Jako młody i prężnie rozwijający się producent ciągników w Indiach, firma ITL może poszczycić się ponad 1,2 mln klientów w bardzo krótkim czasie, co świadczy o wartości marki. Ciesząca się zaufaniem i uznaniem na całym świecie, firma ITL dostarcza produkty warte swojej ceny oraz usługi przyjazne dla klienta.
Dzięki silnej obecności na większości liczących się rynków na świecie, ITL jest obecnie liderem w swoim segmencie rynku i najlepiej sprzedającą się marką ciągników w 4 różnych krajach Azji i Afryki. Oferując ciągniki dostosowane do lokalnych preferencji i warunków w Brazylii i Turcji, ITL jest aktualnie jedyną indyjską firmą obecną w 20 krajach Ameryki Łacińskiej i Południowej. Firma zwiększa również swoją obecność w 33 krajach UE i poza nią z powodzeniem wprowadzając swoją ofertę na rynek amerykański.
Odzwierciedleniem tego zaangażowania jest nieustanne utrzymywanie przez grupę wysokich standardów w produkcji sprzętu uznawanych na całym świecie oraz współpraca z pionierami, takimi jak Yanmar (Japonia). Znana z produkcji sprzętu o niskiej awaryjności oraz ścisłego przestrzegania norm jakościowych, ITL posiada międzynarodowe certyfikaty, takie jak: ISO 9001:2008 / ISO 140001:2004/ ISO TS 16949 oraz ISO 140012015/ISO90012015.
Spełniające wysoce rygorystyczne amerykańskie normy EPA i Euro Homologation (normy homologacji), ciągniki są dopuszczone do sprzedaży na rynkach europejskich.

ŚWIETLANE POMYSŁY NA PRZYSZŁOŚĆ SOLIS


SOLIS – Hiszpańskie słowo wywodzące się od łacińskiego SOLIS, dosłownie oznaczającego słońce, źródło mocy i produktywności. Ponieważ słońce jest niezbędne do podtrzymania życia na Ziemi, chcemy by marka SOLIS była równie ważna w życiu rolników poprzez zwiększanie ich efektywności produktywnoścoraz oświetlanie im drogi do dobrobytu.
Kolor niebieski użyty w logo ma przywodzić na myśl stabilność, siłę, elegancję oraz profesjonalizm. Pochylona czcionka symbolizuje spójność, a kontur – siłę będącą gwarantem jakości i trwałość naszego produktu.

Kalendarium historii firmy

1969 – Rozpoczęcie działalności jako Farm Equipment Manufacturing Company (producent sprzętu rolniczego)

1995 – Rozpoczęcie pionowego procesu i linii produkcyjnej ciągników

1996 – Uruchomienie zakładu w Hoshiarpur w Punjab.

2000 – Nawiązanie współpracy z Renault Agriculture, Francja i Class Tractors, Niemcy.

2001 – Uzyskanie zdolności produkcji silników do ciągników we własnym zakresie

2005 – Nawiązanie współpracy z Yanmar, Japonia

Wprowadzenie na rynek pierwszego kompaktowego ciągnika

2008 – wprowadzenie na rynek serii ciągników Rx

2009 – Wprowadzenie na rynek serii ciągników Worldtrac.

2011 – Wprowadzenie na rynek ciągników Gardentrac i 60 Rx MM super.

2012 – Firma obecna jest w ponad 50 krajach na świecie.

2013 – Otwarcie nowoczesnego zakładu produkcyjnego.

Wprowadzenie na rynek ciągnika z kabiną AC

2014 – Awans do grona trzech największych producentów ciągników w Indiach. Obecność w ponad 65 krajach świata.

2015 – Wprowadzenie na rynek serii ciągników HMD (Heavy Duty Mileage)

2016 – Zdolność produkcyjna nowoczesnego zakładu na poziomie 3,00,000 ciągników. Firma łączy się z Yanmar, Japonia

2017 – Obecność w ponad 90 krajach świata.

7,50,000 klientów na całym świecie. Eksport na poziomie 80 000 ciągników

2018 – Milion sprzedanych ciągników w jednym roku obrotowym 2018-19

Firma wśród 6 najlepszych producentów ciągników na świecie

Uruchomienie zakładów i linii montażowych w Turcji i Brazylii

2019 – Nasze ciągniki są obecne w ponad 120 krajach świata

2021 – Uzyskanie tytułu Eksportera nr 1 z Indii i obecność w ponad 135 krajach świata. Otwarcie filii w Holandii.

2022 – Rekordowa sprzedaż (eksport) na poziomie 35 000 ciągników. Otwarcie przedstawicielstwa w USA.

GWARANCJA "NAJLEPSZY W SWOJEJ KLASIE"*

Wszystkie nasze produkty objęte są standardową gwarancją “najlepszy w swojej klasie”*.

JAPOŃSKA TECHNOLOGIA

ITL i Yanmar tworzą spółkę typu Joint Venture. Yanmar jest japońską firmą znaną z najwyższej jakości produktów od ponad 100 lat.

ZAUFANIE

Firma ITL rozpoczęła produkcję ciągników w 1996 roku. W ciągu 26 lat sprzedaliśmy ponad 1 200 000 ciągników na całym świecie, co potwierdza nasze zaangażowanie w tworzenie najwyższej jakości sprzętu.

ŁATWY DOSTĘP DO CZĘŚCI ZAMIENNYCH

Posiadamy sieć ponad 1800 partnerów na całym świecie, dzięki czemu dostęp do części zamiennych jest znacznie ułatwiony. Dla Catering Europe stworzyliśmy scentralizowane centrum części zamiennych w Niemczech we współpracy z Yanmar.

WYSOKA JAKOŚĆ I WARTOŚĆ ZA TWOJE PIENIĄDZE

Nasze produkty zostały zaprojektowane z myślą o cenie. Nasze produkty poddawane są rygorystycznym testom, by zapewnić bezkompromisową jakość i moc, co czyni je najbardziej ekonomicznymi ciągnikami na rynku.

TESTY

Każda z naszych maszyn przed opuszczeniem fabryki przechodzi serię testów, dzięki którym każdy użytkownik może mieć pewność, że ciągnik spełni swoje zadanie a praca w polu będzie jak najbardziej efektywna.

o ITL GRoup

WIELOLETNIA TRADYCJA DOSKONAŁOŚCI

International Tractors Limited jest wiodącym producentem ciągników i sprzętu rolniczego z siedzibą w Indiach. Od momentu powstania w 1969 roku, firma konsekwentnie stawia na dostarczanie swoim klientom wysokiej jakości produktów jednocześnie oferując kompleksowe rozwiązania dla branży rolniczej w ujęciu globalnym. W swojej ofercie Grupa ITL posiada szeroką gamę urządzeń, w tym: ciągniki, maszyny rolnicze, silniki, wysokoprężne agregaty prądotwórcze, części samochodowe oraz dźwigi samojezdne.

Our Management

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

Napędzane przez robotykę i automatykę

PRZEŁAMYWANIE GRANIC

ITL Global Offices

ITL Global Offices

Presence Across 140+ Countries Worldwide

kontakt

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

11 + 3 =

[showmodule id="1550"]

Mr. Rahul Mittal

Executive Director, Sonalika Group

Mr. Rahul Mittal is the Executive director of Sonalika Group, his business acumen has positioned the brand as one of the few companies that export Indian tractors internationally, with a strong presence in more than 140+ countries. Today, his vision has led the brand to be the only indigenous tractor company having presence in more than 35 European countries & hold leadership positions across many countries.

Mr. Mittal’s sheer passion and aspiration to adapt to the ever-evolving changes, are a few of the major drivers catering to Sonalika’s persistent growth. It is his strong adherence to dedication which inspires him to bring liveliness and creativity into the work culture, going hand in hand with the existing company ethos. This is what has helped him become a renowned hands-on leader in today’s epoch who is adept at managing the day-to-day operations and devising strategies for Sonalika.

A believer of the adage – ‘product is the king’, Mr. Mittal’s forte has been to understand the agricultural complexities of different regions and then launching customized products & services as per their respective requirements and local farming practices. The customization of products backed with unmatched aftersales services has helped the company not only to enter but lead the markets internationally. This has led the brand to stand strong among top 5 tractor brand globally. With a vision to be amongst top three players of tractor manufacturers globally, Mr. Mittal plans to foray into newer geographies and set up assembly lines in global markets like Brazil, Turkey, Cameroon & Algeria.

With his time-honoured achievements, Mr Mittal has been the key driver for the brand to be recognized from various awards including the global agriculture leadership award as well as innovation leadership award. The brand has also been recognised through the Economic times as the Best Brand of the year’19 and the Iconic brand of the year’18.

Mr. Sushant Sagar Mittal

Executive Director, Sonalika Group

Mr. Sushant Sagar Mittal is the driving force of International Tractors Limited to stand strong as No.1 tractor brand in 4 countries & navigating Sonalika’s success under the brand name - SOLIS, across the world. He has been instrumental in transforming the company into a Mega Agri solution provider offering customized farming solutions. Under his leadership the company is the only Indian tractor brand having strong presence in over 140+ countries including 35 European countries. With an endeavour to provide the best possible Agri solution he has led the brand to manufacture everything in-house at the World’s No.1 largest integrated tractor manufacturing plant.

Mr. Mittal is spearheading the export business since its first order of tractors to stand as a formidable player across the globe. Mr. Mittal being a globetrotter has developed a keen insight of the agricultural complexities and practices in different regions across the world, which influence Sonalika’s product customisation. Exhibiting inspiring innovations and entrepreneurial skills, Mr. Mittal applied the advanced technologies for designing heavy duty tractors customized for the needs of the farmers globally.

Mr. Mittal’s endeavour to reach the hearts of farmers has led the brand to receive massive appreciation from across the world and be felicitated with awards including the Innovation Leadership Award’19 as well as by the Global Agriculture Leadership Award’18. The brand has also been awarded as the Best brand of the Year’18-19 award through the Economic Times.

Mr. Raman Mittal

Joint Managing Director, Sonalika Group

Mr. Raman Mittal is the Joint Managing Director, Sonalika Group representing the dynamic face of Sonalika Group and Youth Business Leadership in the country. He has been instrumental in transforming the Group’s business footprint by establishing it firmly as a comprehensive agriculture solution provider on the global platform that's nimble in anticipating emerging consumer needs. With his clarity of thought, purpose and leadership skills to consolidate Sonalika to Lead the Agri Evolution. With him at the helm, the company has doubled its volume and grown its market share over the last four years by achieving a significant milestone of 1 lakh tractors in FY18 and crossing the feat once again in FY19.

Believing in the concept of ‘Make in India’, he spearheaded the layout, set-up and inauguration of the World’s No. 1 largest integrated tractor manufacturing plant in Hoshiarpur, Punjab. He has invested the company’s energies in the state-of-the-art innovation (R&D) centre, incorporating the best global practices offering customized solutions for the farmers. With an endeavour to provide a holistic package to farmers has led the brand to gain the trust of more than 1.2 Million farmers in over 140+ countries.

Mr. Mittal defines People Passion at Sonalika to be the Group's DNA and differentiator. His focus and dedication has led the company to be the recipient of many prestigious awards and accolades, including the Innovation Leadership Award’19 as well as by the Global Agriculture Leadership Award’18. The company under his leadership has also been chosen by the Government of India as the contributing partner with ‘NITI AAYOG’ for doubling farmer’s income by the year 2020. He has also been awarded by the ‘Inspiring Business Leader’ by Economic Times and Car India’s ‘Power Personalities: 2012’. He was also recognized by CNBC’s Young Turks in 2011.

Dr. Deepak Mittal

Managing Director, Sonalika Group

Occupation: Industrialist

Born on 23rd March 1960

Qualification : Doctorate in “Philosophy” from Sri Sri University Orissa, India.

: Graduation in Economics from Punjab University, India

Dr. Deepak Mittal is the Managing Director of Sonalika group of companies & a relentless force behind it to become one of the renowned tractor brands in India while growing its footprint in 140 + countries globally.

Dr. Mittal started his career with manufacturing of farm equipment with a vision to contribute to the development of the agriculture industry by offering complete farming solution. On this footprint, group forayed into tractor manufacturing and produced its first “Sonalika” tractor in 1996, and its immediate sale imbued him the importance of excellent customer relationships.

Following this customer oriented approach and with the trust of over 1.2 Million satisfied customers across the world, he has headed the ITL brand to stand as the No.1 Indian tractor exporter and this act as an enabler for setting up the World's No.1 largest Integrated Tractor Manufacturing Plant in Hoshiarpur, Punjab with an annual production capacity of 300,000 tractors resulting this, today, ITL become the 3rd largest manufacturer and supplier of Tractor & Agri machinery in India and top 5th across the globe.

ITL is offering complete agricultural solutions to the global farming community under the brand name of “Sonalika” & “Solis”. The group unflinchingly maintains international standards in product manufacturing, and the company's partnership with one of the global pioneers like Yanmar (Japan) reflects this commitment.

Dr. Mittal signed off strategic investment in the Netherlands to strengthen its global footprint in the presence of Prime Minister of Netherlands, Mr Mark Rutte. As a result, the company has two dutch subsidiary companies named Solis Tractors & Agricultural Machinery BV and Solis Naturals BV ( A Yoga & Meditation Studio)., having its presence and offices in south Amsterdam.

Dr. Mittal measures success in terms of holistic happiness and healthy living & therefore, he founded Divine Soul Yoga (DSY) in 2019. Intending to provide holistic life-altering wellness solutions to the people, he has specially curated Bliss Meditation sessions based on his own experiences followed by various ancient sciences - Divine Healing, Laughter Therapy and physical yoga asanas. Currently, DSY has its headquarters in India & the Netherlands. With DSY, he has touched & transformed many lives by making the program easily accessible to the modern audience.

Dr. Amrit Sagar Mittal

Vice Chairman, Sonalika Group

Dr. A.S. Mittal, a well-known agriculture business industrialist, is spearheading the Sonalika Group as its Vice Chairman. With a vast industry experience of over 40 years, Dr. Mittal has steadily built Sonalika with the beliefs of ‘Make in India’ and ‘Pride in India’. He represents the country’s Excellence in Technology and Engineering with exports to over 140+ countries, meeting myriad needs of the Global Consumer.

From humble beginnings from providing agri implements to the development of Sonalika Tractors, he has been instrumental in company's transition from a 'yet-another homegrown company' to an ‘Innovative Agri Solution Provider’. The company has been known well as a powerhouse of Customer-Centric Agriculture Solutions, market leadership in 4 countries and the position of being the 3rd largest tractor brand in the domestic market, this journey has been nothing short of being an exemplary illustration of unwavering integrity, ethics and commitment to building a Global Indian Company.

Dr. Mittal’s vision to make customized products best suited for every state, every soil condition and multiple applications, has resulted in offering more than 1000 variants in the widest product range from 20-120HP manufactured at the World’s No.1 largest tractor manufacturing plant. Taking Sonalika to a global platform & presence in over 140+ countries, Dr. Mittal ensures that the company adheres to its core values following which he has introduced newer technologies in India like CRDi engine for tractors, PTCED robotic paint shop and many more.

Amongst a host of recognitions, Dr. Mittal is felicitated by Rashtrapati Udyog Patra Award, Governor of Punjab’s ‘Entrepreneur of the Year’ Award, The Pride of Nation Award and the Business Leader Award in 2018-19. Apart from being selected as one of the Top 20 Punjabi Achievers Worldwide, Dr. Mittal also headed the ASSOCHAM in 2016 as the Chairman of the Regional Council.

Mr. Lachman Das Mittal

Chairman, Sonalika Group

Mr. L.D. Mittal is the founder & Chairman of Sonalika Group, a prominent player in the global agriculture sector. A visionary and a renowned expert fondly known as ‘The Tractor Titan’ is a man of many hues. Mr. Mittal incorporated Sonalika Group in 1969 for manufacturing farm implements. With a belief to serve the farming community of India with technologically superior products, he has grown this company into a multinational corporation, which stands strong as 3rd largest tractor player in India.

A gold medalist from Punjab University, with dual postgraduate degrees in English and Urdu, Mr. Mittal's passion and dedication to serve the farming community has been the driving force in the success of the company. In order to provide the complete agriculture solution, Mr. Mittal ventured into tractor manufacturing in 1996 and established Sonalika tractors.

Exhibiting inspiring innovations and entrepreneurial skills, Mr. Mittal applied the advanced technologies for designing heavy duty tractors customized for the needs of the farmers globally. These tractors are manufactured at the World’s No.1 largest integrated tractor manufacturing plant strategically located in Hoshiarpur, Punjab.

Mr. Mittal is a rare combination of poetic and entrepreneurial talent. He often recites a famous verse of the great Urdu poet, Majrooh Sultanpuri, Mein Akela Hi Chala Tha Janebe Manzil Magar- Humsafar Milte Gaye Aur Karwan Banta Gaya (I had started all alone towards the destination people joined me on the way to make it a big caravan).

His endeavors, business acumen and philanthropy have been recognized by the corporate arena and the government through industry-level representations and awards. He has received several honors including the prestigious ˜Pride of the Nation, Udhyog Ratna, Ernst & Young Entrepreneur of the Year, 2006 award. Apart from these, the Unnat Bharat Seva Shri Puruskar for outstanding services in agriculture and the Agriculture leadership award for his outstanding entrepreneurial achievements in the field of agriculture, are also few of the many feats to his credit. He was previously the Honorary Consulate General of the Embassy of Macedonia, the President of Indian Tractor Manufacturers Association, Co-Chairman of ICCI Expert Committee on Agriculture, Member of National Council, CII, Member of Development Council for Automobile & Allied Industries, Government of India, Member of CII National Committee on World Trade Organization and member of Managing Committee of Bharati Vidyapeeth University.